САД и Канада соборија ново неидентификувано летало

Уште еден неидентификуван објект е соборен, потврди канадскиот премиер Џастин Трудо. Тој рече дека најновиот објект „го … Продолжи со читање САД и Канада соборија ново неидентификувано летало