Руски ракетен напад врз зграда во Днепар: Загинаа 35 лица, меѓу нив и две деца

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави вчера дека спасувачите продолжуваат да бараат преживеани и „се борат за секој … Продолжи со читање Руски ракетен напад врз зграда во Днепар: Загинаа 35 лица, меѓу нив и две деца