Русија ги предупредува САД да не носат одлуки со фатални последици

Рјабков зборуваше за минатонеделната одлука на американскиот претседател Џо Бајден да го овласти Киев да користи американско … Продолжи со читање Русија ги предупредува САД да не носат одлуки со фатални последици