Рон Десантис – главниот ривал на Трамп влезе во трката за републикански претседателски кандидат

Освен што се смета за главен ривал на Трамп во Републиканската партија, гувернерот на Флорида се смета … Продолжи со читање Рон Десантис – главниот ривал на Трамп влезе во трката за републикански претседателски кандидат