Рама ги поканил лидерите на партиите на Албанците од Македонија на средба в Тирана следната недела

Покана за средбата добиле лидерот на ДУИ, Али Ахмети, претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, првиот … Продолжи со читање Рама ги поканил лидерите на партиите на Албанците од Македонија на средба в Тирана следната недела