Радев по средбата со Вархеји: Изјавите и ветувањата за дијалог од С Македонија повеќе не функционираат

На средбата во Софија, како што информираат од кабинетот на бугарскиот претседател, било заклучено дека во процесот … Продолжи со читање Радев по средбата со Вархеји: Изјавите и ветувањата за дијалог од С Македонија повеќе не функционираат