Радев ден по средбата со Пендаровски и Фон дер Лајен: Бугарија е подготвена да го зголеми извозот на струја во С Македонија  

Радев изрази надеж дека ќе има напредок во оваа насока, но тоа, зависи од одлуката на европските институции, … Продолжи со читање Радев ден по средбата со Пендаровски и Фон дер Лајен: Бугарија е подготвена да го зголеми извозот на струја во С Македонија