Путин и Си потпишаа два договори за продолжување на нивното стратешко партнерство до 2030 година

Си Ѓинпинг на заедничката прес-конференција со Путин рече дека Пекинг има непристрасен став за конфликтот во Украина … Продолжи со читање Путин и Си потпишаа два договори за продолжување на нивното стратешко партнерство до 2030 година