Прва политичка жртва на грчко-турскиот спор: Советникот за национална безбедност на Мицотакис поднесе оставка

Поради несреќна изјава во врска со турскиот истражувачки брод „Оруч рејес“ кој веќе десетина дена предизвикува тензии … Продолжи со читање Прва политичка жртва на грчко-турскиот спор: Советникот за национална безбедност на Мицотакис поднесе оставка