Прва победа на Ники Хејли над Доналд Трамп на внатрепартиските избори за претседателски кандидат

Победата на Хејли на партиските прелиминарни избори во округот Вашингтон е нејзина прва победа во трката за … Продолжи со читање Прва победа на Ники Хејли над Доналд Трамп на внатрепартиските избори за претседателски кандидат