Приведен вработен во ЈСП поради закана дека ќе подметне бомба во автобус

Како што информираат од МВР, осомничениот се заканил дека бомбата ќе експлодира за време на протестот што … Продолжи со читање Приведен вработен во ЈСП поради закана дека ќе подметне бомба во автобус