Претседателот на Косово денеска на распит пред Специјалното обвинителство во Хаг

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска треба да биде сослушан во Хаг од Специјалното обвинителство за Косово кое … Продолжи со читање Претседателот на Косово денеска на распит пред Специјалното обвинителство во Хаг