Пред 6 месеци се борев за живот, денеска сум овде поради лекарите, рече Битиќи откако се вакцинираше со колегите од Владата

Вицепремиерите Никола Димитров и Фатмир Битиќи, како и министрите Бојан Маричиќ и Горан Милевски денеска се вакцинираа против ковид-19 во … Продолжи со читање Пред 6 месеци се борев за живот, денеска сум овде поради лекарите, рече Битиќи откако се вакцинираше со колегите од Владата