По состанокот во Брисел: Вучиќ вели дека Курти се „детонирал“ кога му рекол дека никогаш нема да го признае Косово

Според српскиот претседател, косовскиот премиер дошол „за да не се договори“ По денешната нова рунда разговори со … Продолжи со читање По состанокот во Брисел: Вучиќ вели дека Курти се „детонирал“ кога му рекол дека никогаш нема да го признае Косово