По соборувањето на балонот, Кина им се закани на САД со „неопходен одговор“

Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин во саботата потврди дека американската војска соборила „шпионски балон на голема … Продолжи со читање По соборувањето на балонот, Кина им се закани на САД со „неопходен одговор“