По апсењето на студенти, жените маршираа во Белорусија: „Рацете подалеку од децата“

Четврти викенд по ред во Белорусија се одржуваат протести против реизборот на претседателот Александар Лукашенко. Студентите денеска … Продолжи со читање По апсењето на студенти, жените маршираа во Белорусија: „Рацете подалеку од децата“