Пендаровски го оцени како скандалозно барањето на Софија за вклучување во процесот на уставни измени

Коментарот на претседателот следува откако вчера техничкиот министер за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков, од Брисел … Продолжи со читање Пендаровски го оцени како скандалозно барањето на Софија за вклучување во процесот на уставни измени