Пендаровски да стави вето на измените на Кривичниот законик, бара Платформата за борба против корупција

Од Платформата доставиле и официјално писмено барање до претседателот на државата да не го потпише указот за … Продолжи со читање Пендаровски да стави вето на измените на Кривичниот законик, бара Платформата за борба против корупција