Папата Франциск на велигденското бдеење ја осуди суровоста на војната во Украина

Католиците денеска го слават најголемиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден. Папата Франциск на велигденската миса ја … Продолжи со читање Папата Франциск на велигденското бдеење ја осуди суровоста на војната во Украина