Оставки во владата на Борисов, тој останува премиер

Оставки и рокади во владиниот кабинет на бугарскиот премиер Бојко Борисов. По средбата со неговите коалициски партнери, … Продолжи со читање Оставки во владата на Борисов, тој останува премиер