Османи во САД на Генералното собрание на Обединетите нации

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, претстојната недела ќе патува во САД, каде ќе учествува на Генералната дебата … Продолжи со читање Османи во САД на Генералното собрание на Обединетите нации