Османи со порака до Милошоски да го деблокира испраќањето на амбасадорите

Со вакво барање, шефот на дипломатијата му возврати на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, кој повторно побара надлежните во … Продолжи со читање Османи со порака до Милошоски да го деблокира испраќањето на амбасадорите