Османи од утре во дводневна посета на Софија – ќе разговара со лидерите на сите политички партии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи утре ќе оди во Софија на дводневна работна посета. Како што … Продолжи со читање Османи од утре во дводневна посета на Софија – ќе разговара со лидерите на сите политички партии