Османи го осуди нападот врз Украина: Воените дејствија на Русија не се ништо помалку од почеток на војна

Шефот на дипломатијата Бујар Османи го осуди нападот на Русија врз Украина „Денешната одлука на Кремљ за … Продолжи со читање Османи го осуди нападот врз Украина: Воените дејствија на Русија не се ништо помалку од почеток на војна