Оштетена таблата со името на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски, во изјава за „360 степени“ вели дека дел од таблата со … Продолжи со читање Оштетена таблата со името на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид