Охриѓанка ќе добие кривична за ширење расистички и ксенофобични коментари за Лев Тахор

За говорот на омраза против Лев Тахор денеска реагираше и еврејската заедница во земјава од каде рекоа дека се вчудоневидени од неверојатниот говор … Продолжи со читање Охриѓанка ќе добие кривична за ширење расистички и ксенофобични коментари за Лев Тахор