САД тврдат дека Русија испратила 7 000 војници на границата со Украина

Руското Министерство за одбрана претходно, пак, објави видео на кое се гледа како војници и воена опрема … Продолжи со читање САД тврдат дека Русија испратила 7 000 војници на границата со Украина