Обвинителството најави жалби за казните за Груевски и Мијалков, ќе се жали и ексшефот на УБК

Покрај обвинителството, жалба најави и одбраната на Сашо Мијалков. Адвокат, Звонко Давидовиќ, вели дека неговиот клиент како … Продолжи со читање Обвинителството најави жалби за казните за Груевски и Мијалков, ќе се жали и ексшефот на УБК