Нови покачувања на цените на горивата: Бензините поскапи за 5,5 денари, дизелот за 10 денари

Согласно новата одлука на РКЕ, од полноќ новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе биде 89,50 ден/лит, а ЕУРОСУПЕР … Продолжи со читање Нови покачувања на цените на горивата: Бензините поскапи за 5,5 денари, дизелот за 10 денари