Нови 1 511 случаи на ковид, починаа 32 лица во последното деноноќие

Вкупната бројка на дијагностицирани лица со ковид во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 130 022, бројката … Продолжи со читање Нови 1 511 случаи на ковид, починаа 32 лица во последното деноноќие