Новачевски во „Плацови на Водно“ призна дека Груевски преку него ја основал фирмата „Сирах инженеринг“

На денешното рочиште обвинителката Лиле Стефанова приложи нови докази поради што обвинетиот Сашо Мијалков побара време да … Продолжи со читање Новачевски во „Плацови на Водно“ призна дека Груевски преку него ја основал фирмата „Сирах инженеринг“