Нетанјаху најави одмазда за нападите врз Израел и мобилизација на огромен број воени резервисти

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, во видеообраќање рече дека Израел е во војна и дека терористите кои … Продолжи со читање Нетанјаху најави одмазда за нападите врз Израел и мобилизација на огромен број воени резервисти