Неформална вечера на лидерите од регионот во Атина, најавено е присуство и на Зеленски

На средбата ќе присуствуваат и шефицата на Европската комисија Урсула фон дер Лајен и претседателот на Европскиот … Продолжи со читање Неформална вечера на лидерите од регионот во Атина, најавено е присуство и на Зеленски