НАТО: Повлекувањето на руските трупи не претставува деескалација

Столтенберг денеска повтори дека политиката на отворени врати, односно на проширување на НАТО не се менува и … Продолжи со читање НАТО: Повлекувањето на руските трупи не претставува деескалација