„Наш континент, наши правила“: Европратеници бараат сослушување за новиот сопственик на Твитер Илон Маск

Пратеничката група бара од претседателката на ЕП Роберта Мецола да го повика Илон Маск на сослушување во … Продолжи со читање „Наш континент, наши правила“: Европратеници бараат сослушување за новиот сопственик на Твитер Илон Маск