Најмалку седум лица загинаа во пукање во синагога во Ерусалим

Престрелката доаѓа еден ден откако израелските сили убија девет Палестинци, вклучително и најмалку еден цивил, за време … Продолжи со читање Најмалку седум лица загинаа во пукање во синагога во Ерусалим