Најмалку 75 проектили истрелани во денешните напади во Украина – освен во Киев, напади има во Херсон, Лавов, Запорожје

Информацијата ја соопшти началникот на Генералштабот на украинската армија Валериј Залужни кој на твитер-профилот на Министерството за … Продолжи со читање Најмалку 75 проектили истрелани во денешните напади во Украина – освен во Киев, напади има во Херсон, Лавов, Запорожје