На Попова Шапка утрово измерени минус пет степени и снежна покривка од 37 сантиметри

Снег има и во Лазарополе, Пожаране, Маврови Анови и Крушево Со измерени минус пет Целзиусови степени, Попова … Продолжи со читање На Попова Шапка утрово измерени минус пет степени и снежна покривка од 37 сантиметри