Мицотакис: Се чини дека несреќата во Грција се должи главно на трагична човечка грешка

Не додавајќи повеќе детали, грчкиот премиер Киријакос Мицотакис кажа дека железничката несреќа во која животите ги загубија … Продолжи со читање Мицотакис: Се чини дека несреќата во Грција се должи главно на трагична човечка грешка