Мицотакис: Ако не се придржува до Преспанскиот договор, патот на С Македонија до ЕУ ќе остане затворен

Изјавата на грчкиот премиер следува откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вчера изјави дека негово човеково право … Продолжи со читање Мицотакис: Ако не се придржува до Преспанскиот договор, патот на С Македонија до ЕУ ќе остане затворен