Мицкоски вели дека засега не е договорена средба со Фон дер Лајен, но оти останува на истиот став за уставните измени

Прашан дали се предвидени средби со претседателката на ЕК и дали нејзиното доаѓање во земјава ВМРО-ДПМНЕ го … Продолжи со читање Мицкоски вели дека засега не е договорена средба со Фон дер Лајен, но оти останува на истиот став за уставните измени