Мицкоски уште вечерва чека повик од Заев – дали Ковачки е прифатливо решение за МВР

Конструктивна средба, е оценката на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за состанокот со премиерот Зоран Заев. Според … Продолжи со читање Мицкоски уште вечерва чека повик од Заев – дали Ковачки е прифатливо решение за МВР