Мицкоски со пратениците ќе оди кај Пендаровски – бара одговор зошто Заев го добил мандатот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, бара шефот на државата Стево Пендаровски да ги прими на средба него … Продолжи со читање Мицкоски со пратениците ќе оди кај Пендаровски – бара одговор зошто Заев го добил мандатот