Мицкоски: Нема да поддржиме попис каков што планира Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ најави амандмани на законот за попис, ама посочи дека опозицијата не може да го … Продолжи со читање Мицкоски: Нема да поддржиме попис каков што планира Заев