Мицкоски на средба со Бербок: Уставни измени нема да има – актуелниот парламентарен состав нема мандат за тој процес

Опозицискиот лидер нагласил дека ВМРО-ДПМНЕ нема да се впушта во процес, кој, како што вели, е наметнат … Продолжи со читање Мицкоски на средба со Бербок: Уставни измени нема да има – актуелниот парламентарен состав нема мандат за тој процес