Мицкоски го поддржува протестот на Левица против отворањето на новиот бугарски клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид и повика на масовност

Левица вчера повика на голем протест во Охрид поради, како што велат оттаму, „отворањето клуб на бугарскиот … Продолжи со читање Мицкоски го поддржува протестот на Левица против отворањето на новиот бугарски клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид и повика на масовност