Мицкоски: Ако уставни измени се услов на коалицијата „Вреди“ за влез во влада, ние нема да го прифатиме

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за „360 степени“ на МРТ 1, вели дека досега не се водени … Продолжи со читање Мицкоски: Ако уставни измени се услов на коалицијата „Вреди“ за влез во влада, ние нема да го прифатиме