Метеоролозите најавуваат нестабилно време во Хрватска, издаден портокалов метеоаларм

За утре во Хрватска е најавено променливо и нестабилно време со повремени врнежи од дожд и грмежи, … Продолжи со читање Метеоролозите најавуваат нестабилно време во Хрватска, издаден портокалов метеоаларм