Макрон: Израел мора да престане да убива жени и бебиња во Газа

Во интервјуто за Би-би-си, претседателот на Франција рече дека не се согласува оти најдобриот начин за Израел … Продолжи со читање Макрон: Израел мора да престане да убива жени и бебиња во Газа