Макрон го распушти парламентот и рапиша избори во Франција по поразот на европските избори

Француската крајнодесничарска лидерка Марин Ле Пен, која го порази Макрон на евроизборите, ја поздрави одлуката на францускиот … Продолжи со читање Макрон го распушти парламентот и рапиша избори во Франција по поразот на европските избори